Philip Addyman Teacher of Maths & Year 7 Form Teacher
Amabel Allen Teaching Assistant
Andrew

Simone

Bennett

Bond

Headteacher

Lunch Time Supervisory Assistant

Deborah Brown Teacher of Technology
Janet Burton Teacher of RE
Louise Carr Kitchen Assistant
Rosie Clark Teaching Assistant
Jill Clark Teaching Assistant, Lunchtime Supervisor & ELSA
Neil Cole Teacher of Art
Dianne Colwell Year 5  Teacher & Year 5 Form Teacher
Josephine Cousin Teaching Assistant
Dianna Ellison Teacher of French, Head of Year 7 & Year 7 Form Teacher
Elizabeth Foster Teaching Assistant
Deborah Goodwin Teacher of PE/Games, Head of PE/Games, Head of Year 8 & Year 8 Form Teacher
Shaun Gowens Children’s Care Worker/ Teaching Assistant
Christine Hancock Caretaker
Emma Hansom Office Manager
Steven Harding ICT Network Manager
Moira Harwood Teaching Assistant
Gillian Heal Admin Assistant
Andrew Healey Teaching Assistant
Jane Heslop Kitchen Assistant
Katherine Hewitt Admin Assistant
Marie Hudson Cleaner
John Kane Teacher of ICT, Head of Technology & Year 6 Form Teacher
Allison Kemp Deputy Head (Acting), Head of Maths, Head of Year 6, Teacher of Maths & Year 6 Form Teacher
Isabella Kennedy Cleaner
Jacqueline Kidd Teacher of Food Technology
Liam Kirk Teaching Assistant & PE HLTA
Ian Lakey Headteacher (Acting), Teacher of Maths and ICT, Deputy Safeguard Lead
Jenna Lancaster Year 6 Teacher, Teaching Assistant Coordinator & Teaching Assistant
Elizabeth Mavin  Catering Manager (Acting)
Vickie Norton Teacher of Maths, Intervention Strategy Coordinator & Website Management Coordinator
Inma Perez Teacher of Spanish
Oliver Pusey Teacher of Science, Head of Science  & Year 7 Form Tutor
Suzanne Quinn Teacher of English, Head of English and Year 8 Form Tutor
Marc Read Lunch Time Supervisory Assistant
Susan Reay Lunch Time Supervisory Assistant
Gemma Ridley Year 5 Teacher, Head of Year 5 & SENDCO, Safeguarding Lead (acting)
Hannah Smith Assistant Catering Manager (Acting)
Deborah Smith Year 6 Teacher & Year 6 Form Teacher
Alexander Snowdon Teacher of English, Year 8 Form Tutor & RRSA coordinator
Hannah Tweddle Year 6 Teacher, Designated Teacher for Looked After Children & Deputy Safeguard Lead
Emma Tyler Year 5 Teacher & Year 5 Form Teacher
Alexander Wainwright Teacher of Humanities & Year 7 Form Teacher
Lynne Wood Teacher of Music